دکتر محمد جعفر کیانی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


سایت دیگر من

تعیین وقت

پوست و مو

كلينيك ارولوژي

واریکوسل چیست؟

نارسایی در بازگشت سیاهرگی و باقی ماندن اضافه خون در سیاهرگ های بیضه واریکوسل نامیده می شود. این بیماری در 10% مردان دیده شده و مادرزادی می باشد ولی از سنین بلوغ خود را نشان می دهد.

در اکثریت موارد می تواند به صورت درد و یا لمس توده ای در بالای بیضه باشد. درد بیضه در این بیماران به صورت دردهای مبهم و احساس سنگینی بوده که بخصوص در حالت ............ بوده و درد های شدید معمولا دیده نمی شود. در موارد بسیاری بیماران مبتلا به واریکوسل ..... عقیمی مراجعه می کنند، و این این بیماری از علل شایع ناباروری در مردان بوده و عمل جراحی آن در زمان مناسب می تواند از این عقیمی جلوگیری نماید.

از لحاظ شدت بیماری واریکوسل 3 درجه داشته که این درجه بندی بر اساس معاینه بالینی بوده و در طول زمان حتی اگر واریکوسل درمان نشود شدت آن بیشتر می شود. البته هرچه زمان طولانی تر بدون درمان باقی بماند اختلالی که در اسپرم ایجاد کرده بیشتر می شود، یعنی میزان عقیمی در این افراد در طول زمان بیشتر می شود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

vahidmalekzadeh [ 1392-04-15 ]
سلام خسته نباشید هفته قبل من سئوال پزشکی در مورد واریکوسل کرده بودم ولی هنوز جواب نداده اید منتظر جوابتان هستم.ممنون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا بايد واريكوسل را عمل بيوگرافيبیوگرافیبرنامه هفتگیخون در ادرارعلائم بيماري هاي اورولوژعمل واريكوسل بصورت سر پامطالب و مقالاتسوالات مطرح شدهصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر