دکتر محمد جعفر کیانی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


سایت دیگر من

تعیین وقت

پوست و مو

كلينيك ارولوژي

ریفلاکس

بطور طبیعی موقعیکه ادرار از مجاری حالب وارد مثانه می شود، به خاطر خاصیت دریچه در این محل دیگر ادرار از مثانه وارد حالب نمی شود، و در صورت برگشت غیر طبیعی از مثانه به حالب آن را ریفلاکس می نامند.

شیوع آن در کودکان مبتلا به عفونت ادراری تا 70% رسیده و اهمیت آن در این سنین بسیار زیاد می باشد زیرا که می تواند باعث تبدیل عفونت مثانه به عفونت کلیه ها شده و هربار عفونت کلیه در سنین پایین (زیر 10 سال) باعث تخریب قسمتی از نج کلیه می گردد. با کنترل و درمان طبی مناسب 80% موارد ریفلاکس بدون عمل جراحی بهبود می یابد.

شب ادراریشب ادراری از سن 5 سالگی به عنوان یک اختلال مطرح می باشد. حدود 15% بچه ها در سن پنج سالگی دچار شب ادراری هستند و 99% این بچه ها در 15 سالگی خود بخود خوب می شوند.

موقعی به این بچه ها اصطلاح خالص شب ادراری را می گوییم و انتظار بهبود 99% را داریم که این بیماران هیچگونه مشکلی در طول روز نداشته باشند. از لحاظ علت این بیماری اکثرا علل روانی بخصوص در خانواده های پر تنش و نا آرام عبت بیماری بوده و این بچه ها از لحاظ هوشی، نوع خواب و تنبلی هیچ فرقی با بقیه بچه ها ندارند. وجود سابقه شب ادراری در والدین این بچه ها تا 33% می باشد.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

خالد [ 1392-11-24 ]
سلام أقاى دكتر محمد جعفر كيانى عزيز لطفن يه ئيميل بمن بدهيت تا سونؤكرافى و أزمايشهاى مرضتون ( محمد خالد ) كه حمله ريفلاكس ارار با سشدن كردبودى براتون بفرستم ياداورى ميكونم من از كوردستان عيراق بشتون أمد بودم در تارخه ( 25 / 10 / 1392 ) شمسى .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا بايد واريكوسل را عمل بيوگرافيبیوگرافیبرنامه هفتگیخون در ادرارعلائم بيماري هاي اورولوژعمل واريكوسل بصورت سر پامطالب و مقالاتسوالات مطرح شدهصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر